Wytwórnia 20th Century Fox 27 maja 2016 roku wprowadzi do kin kolejną ekranizację popularnej serii komiksów. O premierze "X-Men : Apocalypse" poinformował reżyser Bryan Singer.

Tytuł odnosi się do postaci z uniwersum Marvela. Apocalypse zadebiutował na kartach komiksu w roku 1986. Postać stworzyli Louise i Walter Simons. Bohater (opisywany jako pierwszy mutant na świecie) pojawiał się w komiksach, serialach animowanych, grach i zabawkach produkowanych przez Marvel Comics. Jedna z najpopularniejszych historii z udziałem Apocalypse zadebiutowała w 1995 roku i opowiada o równoległej rzeczywistości, w której śmierć profesora Charlesa Xaviera uniemożliwia stworzenie grupy X-Men w znanym kształcie. Na czele mutantów staje Magneto, który kieruje nimi w realiach postapokaliptycznej Ameryki. Na razie nie wiadomo, czy produkcja 20th Century Fox będzie nawiązywała, do którejś z komiksowych historii.

Wszystko zależy od fabuły filmu "X-Men: Days of Future Past", który w kinach pojawi się 23 maja przyszłego roku. W filmie Singera wystąpią m.in.: Patrick Stewart, Ian McKellen, Hugh Jackman, Michael Fassbender, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Halley Berry, Nicholas Hoult, Anna Paquin, Ellen Page, Shawn Ashmore, Peter Dinklage, Omar Sy, Daniel Cudmore, Fan Bingbing, Boo Boo Stewart, Adan Canto, Evan Peters, Josh Helman i Lucas Till.