Aż trzy podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu "Była sobie dziewczynka" w warszawskim kinie Luna do wygrania w naszym konkursie

„Była sobie dziewczynka” w reż. Marka Monheima to ciepła opowieść o młodzieńczych próbach odnalezienia się we współczesnym świecie. W jednej z ról zobaczymy niemiecką aktorkę i prezenterkę telewizyjna nominowaną do nagrody Emmy Heike Makatsch („To właśnie miłość”). Ten zabawny i poruszający debiut wyreżyserowany przez Marka Monheima jest zawadiackim apelem o miłość do życia, nawet jeśli życie rzadko kiedy układa się po naszej myśli! Premiera: 27 marca

„Była sobie dziewczynka” reż. M.Monheim, Niemcy 2014, 105 min. Premiera 27.03.2015

Charleen, błyskotliwa i zbuntowana piętnastolatka, zagorzała fanka Kurta Cobaina, zastanawia się, dlaczego "dojrzewanie" musi być takie skomplikowane. Pewnego dnia, pod wpływem emocji, decyduje się zabić. Na szczęście ponosi porażkę, a z czasem odkrywa, jak wiele radości można czerpać z życia i miłości!

Charleen niedługo przed swoimi szesnastymi urodzinami jest jedną z tych nastolatek, które zdają się dźwigać problemy całego świata na własnych barkach. Być może to przez jej staż w domu pogrzebowym, lub jej uwielbienie twórczości Kurta Cobaina - Charleen zdaje się brnąć w mroczniejsze zakamarki stanu świadomości. Jej matka podejrzewa, że z córką jest coś nie tak, lecz dziewczyna nie dopuszcza do siebie nikogo. Pewnego dnia Charleen poddaje się melancholijnemu nastrojowi i decyduje się na samobójstwo... Na szczęście nieudana próba samobójcza nie przenosi jej do zaświatów, a raczej do świata szpitala. Teraz dopiero pojawia się prawdziwy stres - z jej zwariowaną rodziną, przyprawiającym o gęsią skórkę terapeutą, postępującym zgodnie z podręcznikiem pracownikiem socjalnym, skonsternowaną przyjaciółką i klasą pełną idiotów. Ale chwileczkę, jest jeszcze Linus, szkolny nieudacznik, którego spotkała u terapeuty. Na pewno nienormalny, lecz w jakiś sposób czuły, interesujący i zabawny. Po pierwszym pocałunku z Linusem, Charleen zdaje sobie sprawę z tego, że przeciwieństwem śmierci jest miłość!

Festiwale:

2014 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rio de Janerio
2014 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Hof – Nominacja do nagrody: Nowy Niemiecki Talent Filmowy: Mark Monheim
2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Gijón: Nagroda za Najlepszy film pełnometrażowy w: sekcji „Enfants Terribles”
2014 – Nagroda Bavarian Films: Najlepsza początkująca aktorka: Jasna Fritzi Bauer


Konkurs

Do wygrania trzy podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu "Była sobie dziewczynka", który odbędzie się 25 marca (środa), w warszawskim kinie Luna (Warszawa, ul. Marszałkowska 28) o godzinie 19:00.

Zadaniem Uczestników Konkursu, jest odpowiedź na pytanie: Mark Monheim debiutował w 1999 roku krótkim filmem. Jak brzmi tytuł tego filmu?

Odpowiedź należy przesłać na adres mailowy konkurs@gazetaprawna.pl (tytuł maila „Była sobie dziewczynka”).

W mailu należy podać: odpowiedź oraz imię i nazwisko.

Wygrywają trzy pierwsze osoby, które prześlą prawidłową odpowiedź.

Regulamin konkursu