Wieżowiec High-Rise jest mekką dla bogaczy szukających wytchnienia, luksusu i rozrywek, jakie sobie tylko zamarzą. Istny eden na ziemi zamknięty w szklanych ścianach. Sielanka jednak szybko się kończy, a raj staje się miejscem przeklętym.

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing (Tom Hiddleston) wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje wszystkich mieszkańców. Stopniowo pełen przepychu, zakrapianych imprez i szalonych orgii raj zmienia się w prawdziwe piekło, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim Robert Laing poczuje się tam jak u siebie.

Brytyjskim film akcji z gatunku science fiction w reżyserii Bena Wheatleya wchodzi na ekrany polskich kin już w najbliższy piątek, 15 kwietnia. W rolach głównych występują: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller.

Reklama