Historyk sztuki starający się zbadać tajemniczy okres w życiu Caravaggia to nowe filmowe wcielenie Piotra Adamczyka. Thriller "Tytanowa biel" w reż. Piotra Śmigasiewicza, z muzyką Pawła Mykietyna, trafi do kin 25 listopada. W obsadzie są też aktorzy włoscy i niemieccy.

"Tytanowa biel" walczy o nagrodę w konkursie głównym rozpoczętego w czwartek 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu.

Piotr Adamczyk gra główną rolę - Dominika, doktoranta Uniwersytetu Wrocławskiego, który zajmuje się historią sztuki i na zlecenie profesora wyrusza do Porto Ercole, by zebrać materiał o najbardziej tajemniczym okresie życia Caravaggia.

Gdy bohater poznaje Silvię oraz miejscowego księdza Paolo staje się niespodziewanie częścią kryminalnej intrygi, krok po kroku odkrywając skrzętnie skrywaną tajemnicę niepozornego miasteczka. Okazuje się, że świat sztuki, który Dominik znał wcześniej, nie jest taki, jaki mógł się wydawać.

Oprócz Adamczyka w obsadzie są m.in.: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz, aktorzy włoscy Luca Calvani ("The International" Toma Tykwera, "Kryptonim U.N.C.L.E." Guya Ritchiego) i Alessandra Mastronardi ("Zakochani w Rzymie" Woody'ego Allena) oraz pochodzący z Niemiec Gedeon Burkhard ("Bękarty wojny" Quentina Tarantino) i Torsten Voges ("Big Lebowski" Ethana i Joela Coenów).

"Tytanowa biel" to debiut reżyserski Piotra Śmigasiewicza, absolwenta wydziału Reżyserii i Produkcji Filmowej w Huston Film School.

Muzykę skomponował Paweł Mykietyn, autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak.

Jak poinformowała PAP odpowiedzialna za PR filmu Monika Chróścicka-Wnętrzak, thriller trafi do kin w Polsce 25 listopada. Dystrybutorem jest Kino Świat.

Poza Polską film ma zaplanowaną dystrybucję w kilkunastu krajach, m.in.: w Kanadzie, USA, Wlk. Brytanii, Francji, Australii, Danii, Szwecji, Nigerii, na Węgrzech i na Litwie - dodała Chróścicka-Wnętrzak.

40. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Montrealu potrwa do 5 września.