Kanał w całości będzie poświęcony konkursowi i polskiemu kompozytorowi - zapowiada dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz. Będzie w nim można posłuchać wszystkich występów na każdym etapie XVII Konkursu Chopinowskiego - od pierwszego dnia przesłuchań (3 października) po występy laureatów (21-23 października). Wszystko opatrzone będzie fachowym komentarzem dziennikarzy Programu Drugiego Polskiego Radia.

Przesłuchania i koncerty będą omawiane z udziałem zaproszonych gości. Nie zabraknie też wywiadów i relacji reporterskich z przebiegu konkursu. W nadającym przez całą dobę Radiu Chopin przedstawione zostaną portrety wszystkich tegorocznych jurorów w audycji "Po pierwsze Chopin" oraz sylwetki polskich uczestników w audycji "Polacy w Konkursie".
"Tylko w tym radiu cyfrowym będzie można wysłuchać nagrań, które są skarbem naszych archiwów czyli nagrań laureatów wszystkich konkursów, które Polskie Radio rejestrowało" - podkreśla Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Poza samym konkursem, Dwójka wypełni program Radia Chopin najciekawszymi audycjami poświęconymi Fryderykowi Chopinowi.

Radio Chopin, czyli Dwójka do kwadratu, powstaje jako pomysł wspólny Programu Drugiego i Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia. Nad całością nowego cyfrowego Programu czuwają szefowie radiowej Dwójki - Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Jacek Hawryluk oraz dyrektor CRRC Krzysztof Łuszczewski.

To kolejny program w ofercie Polskiego Radia, którego można słuchać w technologii DAB+. Polskie Radio jest partnerem medialnym Konkursu Chopinowskiego, a Program Drugi - jego współorganizatorem.