Zespołem, który zapewne wielu kojarzy się ze Słowenią jest Laibach. Warto jednak pamiętać, że ten kraj ma innego znakomitego reprezentanta na rockowej scenie. To istniejący 20 lat zespół Siddharta, który właśnie wydał swój nowy krążek „Infra”
Siddharta, Infra / Media

Początki Siddharty sięgają 1995 roku. Do założycielskiego kwartetu Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal pomocniczy), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) szybko dołączyli saksofonista oraz klawiszowiec. Ich debiutancki krążek „ID” z 1999 roku zrobił furorę w rodzimej Słowenii. Druga płyta „Nord” przebiła popularnością poprzednika. Kapela dała kilkadziesiąt koncertów w kraju. Potem był album „Rh-” i sukcesy w stacji Mtv za sprawą singla „My Dice”. Koncerty w całej Europie przełożyły się na nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Od tamtego czasu zespół kilkukrotnie odwiedził Polskę.

Najnowsza płyta „Infra” zawiera 10 numerów w rockowym stylu i jest pierwszym etapem obchodów 20-lecia zespołu. Jeszcze w tym roku ma ukazać się ich drugi album.

Tutaj posłuchacie jej fragmentów>>>