W Ostródzie po raz piętnasty zabrzmi muzyka rodem z Jamajki. W Czerwonych Koszarach rozpoczyna się coroczny festiwal reggae.

W tym roku wystąpi czterdziestu wykonawców. Zagrają na czterech scenach. Piotr „Piter” Kolaj, dyrektor festiwalu przekonuje, że to impreza na której dobrze mogą bawić się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jak mówi, takie od początku było założenie tego festiwalu, by mogły w nim uczesniczyć całe rodziny. "Każdy może tu znaleźć coś dla siebie" - tłumaczy Piotr Kolaj dodając, że są tu atrakcje zarówno dla dużych, jak i tych małych.

W tym roku zajęcia dla najmłodszych organizuje ostródzkie Stowarzyszenie RzeczJasna. "Za każdym razem chcemy czymś zaskoczyć ludzi przyjeżdżających na festiwal" - mówi Kolaj. Dlatego organizatorzy każdego roku starają się o nowe elementy wprowadzane do festiwalu.

W tym roku nowością jest konkurs międzynarodowych zespołów. World Reggae Contest został zorganizowany zamiast tradycyjnego konkursu młodych talentów. Główną nagrodą są trzy tysiące euro i sesja nagraniowa w studiu na Jamajce.

Ostróda Reggae Festiwal potrwa do niedzieli.

Więcej informacji na Ostróda Reggae Festival 2015>>>