Lenny Kravitz uraczy nas dawką doskonałej muzyki i genialnego wokalu podczas swojego koncertu już w sobotę w Ergo Arenik. Będzie to wyjątkowy, klimatyczny koncert z nowymi aranżacjami. Przed występem Lennego publiczność rozgrzeje polski zespół Chłopcy kontra Basia. 

STRUT Tour okazało się gigantycznym sukcesem. Koncerty w Berlinie, Mediolanie, Paryżu i Londynie ściągnęły fanów Kravitza z całej Europy. Bilety na te wydarzenia rozeszły się w mgnieniu oka już na początku uruchomienia sprzedaży. Lenny Kravitz nie opuszcza swoich fanów na długo, powraca w 2015 roku z drugą częścią trasy. 

Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Skład zespołu: Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla; Marcin Nenko – kontrabas; Tomasz Waldowski - perkusja, futujara. Autorskie teksty Barbary Derlak, wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów tak, aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych aranżacjach. 

Aktualnie zespół pracuje nad drugim albumem studyjnym, który ukaże się we wrześniu 2015 r. Część premierowych utworów usłyszeć będzie można już podczas koncertu supportującego Lennego Kravitza w Gdańskiej ERGO Arenie 8 sierpnia.

(eventim.pl)