Bunt, prowokacja i awangarda wg Dogmy 95, czyli filmy powstałe w zgodzie z manifestem duńskiej Dogmy w warszawskim Iluzjonie. Do 23 marca będzie można zobaczyć m.in. „Idiotów” Larsa von Triera i „Festen” Thomasa Vinterberga.
Tydzień Kina Hiszpańskiego w siedmiu miastach. We Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Katowicach startuje przegląd najciekawszych filmowych premier z Hiszpanii z ostatnich lat. Więcej na manana.pl.
Automobil wyścigowy co pędzi, piękniejszy jest niż Nike z Samotraki – to zdanie z tekstu Andrzeja Wróblewskiego z pochodzącego z 1948 roku tekstu „Malarstwo absolutne” stało się tytułem wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prezentacja plakatów powstałych po II wojnie z kolekcji Galerii Plakatu Piotra Dąbrowskiego towarzyszy wystawie „Andrzej Wróblewski: Recto/Verso. 1948–1949, 1956–1957”.
W klubie Mózg w stołecznym Teatrze Powszechnym startują dwa nowe cykle. W sobotę Let Me Introduce (dla młodych zespołów), a w niedzielę Pierwszy Warszawski Salon Ambientu (wystąpi m.in. Gaap KVLT).
Laibach wraca do Polski na dwa koncerty. Słoweńcy zagrają 25.03 w Krakowie (Fabryka) i dzień później w Warszawie (Palladium).
Natalia Przybysz promuje swój ostatni materiał „Prąd”. Kolejnym przystankiem na trasie koncertowej będzie warszawski klub Stodoła. Przybysz wystąpi tu 22 marca.
Sex Mob w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. W poniedziałek jazzowa kapela wystąpi z koncertem „Circus, Cinema and Spaghetti. Plays Fellini: The Music of Nino Rota”.
Swój najnowszy krążek „Restriction” czterema koncertami w Polsce promował będzie zespół Archive. W dniach 26–29 marca zagrają w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.
Niemiecki indierockowy zespół The Notwist pojawi się 22 marca w warszawskiej Proximie oraz dzień później w Krakowie (Klub Fabryka).