Hasło, które znalazło się na papierowej torbie pojawia się również od 13 stycznia na profilu aktora w serwisie Twitter. Kontrowersje wokół aktora zaczęły się w zeszłym roku gdy został oskarżony o plagiat. W scenariusz filmu "Howard Cantour.com" miały znaleźć się cytaty, dialogi i struktura narracyjna z komiksu Daniela Clowesa z 2007 roku. Przeprosiny, które aktor zamieścił na Twitterze okazały się z kolei kopią wpisu z serwisu Yahoo Answers. Kolejne tweety aktora były plagiatem przeprosin publikowanych wcześniej przez Aleca Baldwina i Russella Crowe'a. 10 stycznia Shia LaBeouf ogłosił, że wycofuje się z życia publicznego.

W tym samym czasie Lars von Trier kończył "Nimfomankę", w której aktor gra jedną z głównych ról. Promocja pierwszej części filmu odbyła się podczas trwającego właśnie festiwalu filmowego Berlinale. Shia LaBeouf wziął również udział w konferencji prasowej filmu. Zapytany o kręcenie scen erotycznych w "Nimfomance" odparł "Mewy śledzą trawler myśląc, że sardynki zostaną wrzucone do morza", po czym opuścił konferencję.

Shia LaBeouf jest znany z trylogii "Transformers" i czwartej części "Indiany Jonesa". Obie części "Nimfomanki" są właśnie wyświetlane w polskich kinach.