Brytyjska aktorka Emma Watson ucięła plotki na temat swojego udział w ekranizacji powieści erotycznej "50 twarzy Greya".

- Kto tutaj naprawdę wierzy, że mogłabym wystąpić w "50 twarzach Greya"? Naprawdę. Na serio. W prawdziwym życiu - napisała Watson na Twitterze. Wpis jest reakcją aktorki na plotki przekazywane przez hakerską grupę Anonymous, której członkowie rzekomo dotarli do dokumentów potwierdzających udział Watson w projekcie.

Trylogia, w skład której wchodzą "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicze Greya", stała się bestsellerem. Na cały świecie sprzedano do tej pory 65 milionów egzemplarzy powieści. W marcu 2012 autorka E. L. James sprzedała prawa do tytułu wytwórni Universal Pictures. W październiku scenarzystą produkcji został Kelly Marcel, odpowiedzialny za serial "Terra Nova".

Od tamtej pory obsada filmu wzbudza duże zainteresowanie. Z rolą Anastasii Steel łączono na przykład Milę Kunis. W rolę Christiana Greya mieli się wcielać, według plotek, m.in. Ryan Gosling, Channing Tatum i Henry Cavill. Jak na razie oficjalna lista aktorów, jak i nazwisko reżysera, nie są znane. Film wejdzie na ekrany kin najwcześniej latem 2014 roku.