Światowy bestseller autorstwa E.L. James podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Trylogia "50 twarzy Greya" okazała się również przedmiotem zainteresowania profesor z Uniwersytetu Amerykańskiego, która na podstawie książki poprowadzi specjalne wykłady.

"Współczesna amerykańska kultura, a trylogia +50 twarzy+" taki tytuł nosić będą wykłady zorganizowane przez profesor z Uniwersytetu Amerykańskiego, Stef Woods. Treści zawarte w książce będą służyły seksuolog do wyjaśnienia problemów związanych m.in.: z przemocą w rodzinie, seksualnością kobiet.

Profesor Woods już dziś na swoim blogu stawia pytani, które ze studentami przedyskutuje dopiero w styczniu. Seksuolog będzie poddawać krytycznej analizie m.in. takie zagadnienia jak: "Ocena relacji w książce w świetle przemocy domowej"; "Czy relacje opisywane w książce mają charakter zdrowy czy obraźliwy?"; "Jaka była rola mediów spłecznościowych w popularyzowaniu książki". To tylko niektóre z pytań, jakie na razie zadaje sobie Stef Woods.

Kup książkę "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Uniwersytet Amerykański nie jest jedynym, który światowy bestseller wykorzystał jako element dydaktyczny. W 2012 roku na wydziale seksuologii Brown University również można było uczestniczyć w wykładzie, którego tematem przewodnim były treści zawarte w książce.

"Bardzo sobie cenię, kiedy media społecznościowe i zagadnienia popkulturowe stają się elementem zajęć akademickich, są to zjawiska, które wciąż ewoluują. To jednocześnie pobudza środowisko akademickie i wzbudza zainteresowanie studentów, jednocześnie prowokuje ich do myślenia na wielu płaszczyznach" - wyjaśnia Woods. Na wykłady, które rozpoczną się w styczniu, już zapisała się długa lista oczekujących, z których jedynie 25 osób będzie mogło w nich uczestniczyć.