5 studyjny album grupy The Strokes ukaże się jeszcze w tym roku i najprawdopodobniej będzie promowany singlem "All The Time" - informuje "Billboard".

Informacja o nowym albumie pojawiła się kilka godzin po tym jak amerykańska stacja radiowa z Seattle otrzymała nowy singiel grupy - "All The Time". "Niedługo opublikujemy utwór. Nie będziecie zawiedzeni..." - czytamy na facebookowym profilu rozgłośni.

W zeszłym roku serwis "NME" potwierdził, że The Strokes pracują nad nowym materiałem w słynnym studiu Electric Lady w Nowym Jorku. Początkowo menadżer grupy dementował te informacje, ale znalazły one potwierdzenie w rozmowie z ojcem Alberta Hammonda Jr, gitarzysty grupy. - Nie sądzę żeby odeszli daleko od tego co słyszeliśmy na "Angels" - powiedział. - Oczywiście piosenki będą inne, ale The Strokes zawsze pozostaną sobą - dodał.

Grupa powstała w Nowym Jorku. Pierwsze utwory powstawały pod koniec lat 90. Do tej pory nagrali 4 płyty. Ostatnia, "Angels", została wydana w 2011 roku. W tym samym roku grupa odwiedziła Polskę, grając na festiwalu Heineken Open'er.