Teatr WARSawy 19 listopada zaprezentuje swój pierwszy spektakl online. Będzie to "Beginning" na podstawie sztuki Brytyjczyka Davida Eldridge’a w reżyserii Adama Sajnuka, z rolami Marii Seweryn i Tomasza Borkowskiego.

"Sztuka miała swoją prapremierę światową na londyńskim West Endzie, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Polska premiera odbyła się w Teatrze WARSawy w 2018 r. Teraz nadszedł czas na premierę online" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Przypomniano, że jest to opowieść o spotkaniu pary singli w jednej z europejskich aglomeracji.

"Próba opisania rodzącej się relacji między czterdziestoletnimi samotnymi Europejczykami, których dotychczasowe wybory, tak prywatne, jak i zawodowe, doprowadziły do miejsca, w którym bliskość, tradycyjne rozumienie związku, partnerstwo czy rodzina stały się pojęciami abstrakcyjnymi, ideami, nie tyle niepożądanymi, ile niemożliwymi" - napisano w informacji o spektaklu.

Zaznaczono, że "Beginning jest próbą skomentowania nie tylko kondycji współczesnego singla, ale przede wszystkim przeanalizowania mechanizmów społecznych doprowadzających do sytuacji, w której co szósty mieszkaniec Unii Europejskiej deklaruje się jako singiel z wyboru, a statystyki w Polsce wskazują już na ponad 7 mln samotnych".

"Beginning to metafizyczna, psychologiczna opowieść inicjacyjna" - podkreślono.

"Ona - niezależna, nowoczesna, zaangażowana feministka skupiona na karierze i samorealizacji. Cyniczna, krytycznie odnosząca się do pojęć tradycyjna rodzina, wspólnota, małżeństwo. Nastawiona na niezobowiązujące przygody i szeroko rozumiany związek otwarty. On – rozwodnik pozbawiony praw opieki nad jedyną córką, mieszkający z emerytowaną matką. Silny, ale złamany mężczyzna, zgorzkniały, pozbawiony złudzeń i wiary w możliwość kolejnego początku. Wrażliwy, zagubiony idealista" - czytamy o bohaterach spektaklu.

Wyjaśniono, że "Beginning jest złożoną analizą współczesnej, zachodniej cywilizacji pełnej lukrowanych obietnic i nośnych haseł. Jest brutalną i szczerą próbą zajrzenia w serca i umysły postaci, które na co dzień widujemy naturalnie roześmiane na słonecznym selfie".

"To historia miłości niemożliwej, owszem – kuszącej i wyczekiwanej, ale jednocześnie skomplikowanej, a przede wszystkim wymagającej od nas częściowego ustąpienia ze swoich z góry upatrzonych pozycji. Miłości, dla której coraz trudniej zrezygnować z wygodnego, niezobowiązującego życia niezależnego, nowoczesnego singla" - napisano.

Sztukę brytyjskiego dramatopisarza przetłumaczyła Elżbieta Woźniak. Scenografię zaprojektowała Katarzyna Adamczyk. Muzykę skomponował Michał Lamża

Występują Maria Seweryn i Tomasz Borkowski.

Więcej informacji o przedstawieniu i kodach dostępu na stronie: http://teatrwarsawy.pl/spektakle/beginning.

Każdy otrzyma link do spektaklu online.

Premiera online spektaklu "Beginning" - 19 listopada o godz. 18. Kolejne prezentacje online - 21-22, 25, 27-29 listopada br.