Na platformie TR Online 21 i 22 listopada odbędą się transmisje live spektaklu "Inni ludzie" wg Doroty Masłowskiej w reż. Grzegorza Jarzyny. Spektakl będzie streamingowany prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.

Przedstawienie zrealizowano na podstawie książki Doroty Masłowskiej, laureatki m.in. Paszportu Polityki (2002) i Nagrody Literackiej Nike (2006).

"Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów +Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną+ i +Paw królowej+ oraz głośnych dramatów +Między nami dobrze jest+ i +Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku+. Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem" - czytamy w informacji przesłanej PAP przez rzeczniczkę prasową TR Warszawa Kaję Stępkowską.

"Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces" - dodano.

Podkreślono, że "+Inni ludzie+ to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść". "Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację" - czytamy w informacji o spektaklu.

Występują, m.in.: Marcin Czarnik, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska, Michał DJ B Olszański, Małgorzata Bela, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Michał Fajbusiewicz, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Monika Olejnik, Maja Ostaszewska, Piotr Rogucki, Andrzej Seweryn i Wojciech Sokół Sosnowski.

Twórcy przedstawienia zostali wyróżnieni dwiema nagrodami 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia" w kategorii najlepsza muzyka i najlepsze multimedia.

Przedstawienie było również nominowane do nagród kulturalnych portalu Onet.pl "O!Lśnienia 2020" w kategorii teatr. Reżyser Grzegorz Jarzyna otrzymał Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida 2020 w kategorii teatr za reżyserię, adaptację i scenografię "Innych ludzi".

21 listopada o godz. 19.45 rozpocznie się streaming wprowadzenia aktora Mirosława Zbrojewicza. O godz. 20 rozpocznie się streaming live "Innych ludzi", a godz. 22.15 rozpocznie się transmisja rozmowy na żywo z zespołem.

22 listopada o godz. 19.45 rozpocznie się streaming wprowadzenia aktora Mirosława Zbrojewicza, a o godz. 20 rozpocznie się transmisja "Innych ludzi".

Bilety na wydarzenie dostępne są platformie TR Online (online.trwarszawa.pl).