W listopadzie na platformie VOD Teatru Powszechnego w Warszawie będzie można obejrzeć aż 5 pokazów spektaklów. W repertuarze online znalazły się „Mein Kampf” w reżyserii Jakuba Skrzywanka, „Martwa natura” w reżyserii Agnieszki Jakimiak i „Ronja, córka zbójnika” w reż. Anny Ilczuk.

Premierowym wydarzeniem na VOD Teatru Powszechnego była transmisja spektaklu „Mein Kampf” w reżyserii Jakuba Skrzywanka (24 października 2020 r.). Pokaz zebrał przed ekranami ogromną publiczność. Na specjalną prośbę widowni, 19 listopada o godz. 18.00, wyemitowane zostanie usprawnione technicznie nagranie streamingu „Mein Kampf”, które będzie dostępne do godz. 23.30.

Kolejnym tytułem w listopadowym repertuarze jest najnowsza sztuka teatru – „Martwa natura” w reżyserii Agnieszki Jakimiak, inspirowana życiem i twórczością niemieckiego artysty i aktywisty ekologicznego, Josepha Beuysa. Spektakl, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, był zaprezentowany tylko raz - na Scenie Małej Teatru Powszechnego (6 listopada 2020 r.). Aby przywrócić spektaklowi repertuarowy rytm, a twórcom możliwość chociaż wirtualnego spotkania z widownią nagranie zostanie wyemitowane aż trzy razy: 27, 28 i 29 listopada, za każdym razem o godz. 19.00 (dostępne do godz. 23.30).

Całkiem niedawno, bo 11 listopada, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, odbyła się transmisja online spektaklu familijnego „Ronja, córka zbójnika” w reż. Anny Ilczuk, na podstawie kultowej powieści Astrid Lindgren. Nagranie tego streamingu zostanie udostępnione na kanale VOD 29 listopada o godz. 11.00 rano (będzie dostępne tylko do godz. 13.00).

Teatr VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i kupić bilet online, by łatwo i szybko korzystać z udostępnianych treści. Liczba biletów jest ograniczona, dlatego warto dokonać zakupu już wcześniej. Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej Teatru oraz na www.vod.powszechny.com.