16 października ukaże się nowy album "Album N.8" Katie Meluy. Artystka zaprezentuje go swoim polskim fanom przedpremierowo podczas trzech koncertów. Odbędą się one 7-9 października w Gdyni, Warszawie oraz Wrocławiu.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 cenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”. Swym przepięknym głosem i urzekającą osobowością wciąż zachwyca publiczność na całym świecie.

16 października ukaże się nowy album „Album No. 8”, który jest zwieńczeniem niezwykłego okresu artystycznego Katie. Głębokie, osobiste teksty inspirowane pieśniami ludowymi ukazują, że artystka próbuje zdefiniować pojęcie prawdziwej miłości oraz odróżnić je od bajkowego wyobrażenia. Magicznego, intymnego klimatu nadają niezwykłe aranżacje smyczkowe nawiązujące do kompozycji wybitnych producentów i artystów: Charlesa Stepney’a oraz Ramsey’a Lewisa. Wydawcą płyty jest wytwórnia BMG.

Tuż przed premierą płyty artystka zaprezentuje "Album No.8" polskiej publiczności. Uczestnicy koncertów jako pierwsi usłyszą najnowsze utwory Katie. Koncerty odbędą się: 7 października w Gdyni (Hala Gdynia), 8 października w Warszawie (Torwar) oraz 9 października we Wrocławiu (Hala Orbita).

Bilety na wydarzenia można nabyć w sieci eventim. Organizatorzy zapewniają o ich bezpieczeństwie oraz zachowaniu niezbędnych norm sanitarnych w związku z Covid19 - uczestnicy zostaną poinformowani drogą e-mailową o zasadach organizacji koncertu zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.