Interaktywny spektakl „Szalone nożyczki. Reżim sanitarny” w reżyserii Macieja Sławińskiego będzie w poniedziałek o godz. 19 transmitowany na żywo online na stronie stołecznego teatru.

Jak wyjaśniono w przesłanej PAP informacji, „Szalone nożyczki” to spektakl interaktywny, w którym w klasycznej formie publiczność siedząca na widowni bierze udział w przedstawieniu, zadając pytania aktorom.

„W wersji realizowanej w czasie kwarantanny widzowie będą śledzić przebieg akcji online, nie wychodząc z domu, a pytania do aktorów kierować będą poprzez czat. Stąd dopisek +Reżim sanitarny+ w tytule spektaklu” – napisała Urszula Markowska z Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego.

„Szalone nożyczki” to przedstawienie, które nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat.

„Odmrożenie działalności salonów fryzjerskich zbiega się w czasie z możliwością organizowania prób w teatrze, co umożliwia aktorom spotkanie się na jednej scenie” – napisano.

„Poprzez tę inicjatywę chcemy nie tylko pozostać blisko naszych widzów w momencie, kiedy nie mogą oni przyjść do Teatru, ale także przynieść im chwile wytchnienia i nadziei w tych trudnych dla nas wszystkich czasach” – podkreślił, cytowany w zapowiedzi dyrektor Teatru Kwadrat Andrzej Nejman.

Autorem sztuki jest Paul Poertner. Przekładu dokonała Elżbieta Woźniak. Za reżyserię odpowiada Marcin Sławiński. Scenografię zaprojektował Józef Napiórkowski.

W spektaklu występują: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski i Marcin Piętowski.

Spektakl zostanie zrealizowana na scenie Teatru Kwadrat w poniedziałek o godz. 19, a jej transmisję na żywo będzie można oglądać na stronie www.teatrkwadrat.pl w czasie rzeczywistym.

Teatr Kwadrat jako jeden z pierwszych w Polsce przeniósł swoje działania do Internetu, publikując spektakle online od początku kwarantanny. Aktorzy regularnie spotykają się z widzami na kanale YouTube, czytając sztuki.