Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy otwartym czytaniem "Buni" Roberto Cossy rozpoczął swoje działania online na czas kwarantanny, czyli akcję "DramatOn" - poinformowała PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

Jak zapowiedziała w przesłanej PAP informacji, w ramach e-sceny Teatru Dramatycznego w sobotę (11 kwietnia) zostanie wyświetlony spektakl "Kilka scen z życia" według "Płatonowa" w reżyserii Anny Gryszkówny. Początek udostępnienia spektaklu o godz. 19. Link będzie aktywny do północy na kanale YouTube teatru (www.youtube.com/labodram) oraz na Facebooku https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa/.

"Jeszcze w tym miesiącu online będzie można obejrzeć +Króla Edypa+ w reż. Jakuba Krofty i +Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie+ w reżyserii Wojciecha Urbańskiego" - napisała Doboszyńska.

Dzieci w niedzielę (12 kwietnia) w cyklu "Między literaturą a baśnią" usłyszą "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu Waldemara Barwińskiego. W kolejne niedziele kwietnia "Calineczkę" przeczyta Anna Moskal, a "Słowika" Marcin Sztabiński.

W ramach cyklu "DramatOn" zaplanowano w poniedziałki cykliczne, otwarte czytania dramatów pt. "Kurso[or] na dramat", a we wtorki - "Mój Dramatyczny", czyli pierwsze odsłony interdyscyplinarnego projektu organizowanego we współpracy z archiwum Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w postaci publikacji na Facebooku najciekawszych informacji i zdjęć z historii Teatru Dramatycznego.

W środy odbywać się będzie cykl #połączeni (wywiady na żywo z aktorkami i aktorami Teatru Dramatycznego), w czwartki - wykłady w Dramatycznym, czyli cotygodniowe prezentacje spotkań z psychologami, literaturoznawcami, teatrologami i historykami filozofii.

"W piątki - akcja #zostańwdomuzhumorem, czyli poprawiamy sobie humory najlepszymi skeczami Kabaretu na koniec świata" - napisała Doboszyńska.

Pełen repertuar akcji "DramatOn" dostępny jest na stronie: https://teatrdramatyczny.pl/. Wszystkie linki do wydarzeń będą zamieszczane według repertuaru na kanale YouTube i Facebooku.