W związku z przesunięciem 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego MASTERCARD OFF Camera w Krakowie, gdzie podczas uroczystej gali zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu, termin naboru zgłoszeń do Script Pro 2020 został przedłużony do 31 maja.

To najbardziej prestiżowy konkurs w Polsce na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego.

Konkurs skierowany jest do scenarzystów będących na początku kariery. Zgłaszający się twórca może mieć na koncie najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów. Udział w konkursie to nie tylko szansa na nagrodę, ale także możliwość rozwoju finałowych tekstów i dalsza praca nad nimi w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Wśród dotychczasowych laureatów i finalistów konkursu znaleźli się m.in. scenarzyści Mateusz Pacewicz („Boże ciało”), Krzysztof Rak („Bogowie”), Robert Bolesto („Córki Dancingu”, „Ostatnia rodzina”), Kinga Dębska i Mika Dunin („Zabawa, zabawa”), Bartosz M. Kowalski i Stanisław Warwas („Plac zabaw”) czy Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff i Aleksandra Pisula („Atak paniki”).

Nowa kategoria – AUDIO

W tym roku konkurs otwiera się na nowy, bardzo dynamicznie rozwijający się w Polsce obszar – projektów audio, we współpracy ze STORYTEL – platformą oferującą streaming audiobooków, seriali audio, słuchowisk i podcastów. Nowa kategoria konkursowa – AUDIO – jest odpowiedzią na coraz szybciej rozwijający się rynek rozrywki audio i zapotrzebowanie na wysokiej jakości teksty. Oceniane będą oryginalne scenariusze słuchowisk o długości 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 min) o tematyce uniwersalnej, mogącej zainteresować publiczność radiową lub publiczność serwisów oferujących dostęp do nowych form dźwiękowych. Laureat, oprócz nagrody pieniężnej, otrzyma także możliwość realizacji swojego słuchowiska.

Script Pro 2020 - Pula nagród

Scenariusz filmu fabularnego

  • 15 000 PLN – nagroda STOWARZYSZENIA FILMOWCÓW POLSKICH
  • 10 000 PLN – nagroda STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS
  • konsultacje scenariuszowe dla finalistów w Szkole Wajdy

Scenariusz słuchowiska

  • 10 000 PLN oraz możliwość realizacji słuchowiska – nagroda STORYTEL
  • konsultacje scenariuszowe dla finalistów w Szkole Wajdy

Zgłoszenia w formie mailowej można przesyłać do 31 maja 2020 na adres: konkurs@scriptpro.pl
Szczegółowe zasady zgłaszania prac i regulamin konkursu na stronie www.scriptpro.pl >>

Organizatorami SCRIPT PRO są Wajda School i Mastercard OFF CAMERA we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS i Storytel.