Najbardziej oczekiwaną premierą kinową weekendu jest animacja „Jak wytresować smoka 3" wytwórni DreamWorks, która jest kontynuacją opowieści o świecie wikingów i dzikich smoków. W zupełnie odmienne, mroczne rejony zabierze widzów thriller „Prodigy. Opętany" oraz horror „Zakon świętej Agaty".
Media
Jak wytresować smoka 3

Druga z serii kontynuacji wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze przygody młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka. Dialogi z dużą dozą ciepłego humoru, wzruszająca fabuła oraz znakomita dynamika i efekty przestrzenne wykonane przez speców od magii z DreamWorks Animation. Moc wzruszeń gwarantowana.

Gatunek: animowany, przygodowy (USA)
Reżyser: Dean DeBlois
Aktorzy: Jay Baruchel, Cate Blanchett, Kristen Wiig

Alita: Battle Angel

Film Roberta Rodrigueza, reżysera ”Od zmierzchu do świtu” i ”Sin City: Miasto grzechu”, wyprodukowany przez Jamesa Camerona, twórcę “Titanica” i “Avatara”. W XXVI stuleciu kobieta-cyborg uratowana zostaje ze złomowiska przez naukowca, który przywraca ją do życia.

Gatunek: akcja, sci-fi
Reżyser: Robert Rodriguez
Aktorzy: Rosa Salazar, Mahershala Ali, Ed Skrein

Prodigy. Opętany

Sarah (Taylor Schilling) niepokoi się dziwnym zachowaniem swego 8-letniego syna. Pozornie Miles (Jackson Robert Scott) nie różni się od innych chłopców w tym wieku, a jednak może stanowić poważne zagrożenie dla całej rodziny. Jego matka podejrzewa, że za tą mroczną przemianą stoją nadprzyrodzone siły. Pragnąc za wszelką cenę chronić syna, postanawia rozwikłać zagadkę opętania chłopca. Okazuje się, że wyjaśnienie tkwi w przeszłości, a wyprawa w minione lata to dziki rajd po świecie nieznającym granicy między wyobraźnią a rzeczywistością. Czego dowie się Sarah i czy uda jej się ocalić Milesa?

Gatunek: thriller
Reżyser: Nicholas McCarthy
Aktorzy: Jackson Robert Scott, Taylor Schilling, Colm Feore

Zakon świętej Agaty

Mary – młoda, ciężarna kobieta szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, przerażającą naturę. Czy prześladowana przez widma przeszłości i niemogąca nikomu zaufać Mary, znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się spod kontroli demonicznej matki przełożonej i ocalić duszę swoją oraz nienarodzonego dziecka?

Gatunek: horror
Reżyser: Darren Lynn Bousman
Aktorzy: Sabrina Kern, Carolyn Hennesy, Courtney Halverson

Z najwyższego szczytu

Scott ma bzika na punkcie snowboardu. Nie potrafi żyć bez regularnej dawki adrenaliny, którą zapewnić mogą mu tylko ekstremalnie szybkie zjazdy po coraz to bardziej stromych zboczach. Ma ciągły niedosyt mocnych wrażeń. Interesują go tylko: szybkość, show w ciekawym stylu i harmonia z niełatwo dostępną naturą, która błędów nie wybacza i pozwala się ujarzmić tylko elitarnej grupie śmiałków.

Gatunek: przygodowy (Francja)
Reżyser: Serge Hazanavicius
Aktorzy: Kev Adams, Vincent Elbaz, Mélanie Bernier

Ogród rodzinny. Przyjaciel

Trzy siostry: Vilma, Ela i Bedřiška mieszkają z dwójką dzieci. Ich mężowie zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych za działalność w ruchu oporu. Lekarz Jiří, przyjaciel Jindřicha, męża Vilmy, wdzięczny kolegom z konspiracji, że go nie wydali w trakcie przesłuchań, pomaga samotnym kobietom przez całą wojnę. Z czasem między Vilmą i Jiřím budzi się uczucie. Otrzymują wiadomość, że Jindřich umarł. Niespodziewanie jednak wraca tuż po zakończeniu wojny.

Gatunek: melodramat, wojenny (Czechy)
Reżyser: Jan Hřebejk
Aktorzy: Anna Geislerová, Ondřej Sokol, Martin Finger