Saksofonista Kenny Garrett wystąpi na festiwalu Szczecin Jazz w marcu przyszłego roku. Podczas koncertu finałowego ma też zagrać "jedna z największych gwiazd soulu i R'n'B".

"Chcieliśmy, żeby to był festiwal miejski (...), aby było dużo rzeczy, które dotykają stricte miasta, czyli edukacyjnych happeningów, wyjścia w przestrzeń miejską i to jak najbardziej utrzymujemy" - powiedział dyrektor artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.

Przyszłoroczną edycję rozpocznie koncert "Jazz dla dzieciaków". Kolejnym wydarzeniem będzie koncert Kenny'ego Garretta, saksofonisty, zdobywcy nagrody Grammy, który występował m.in. z orkiestrą Duke'a Ellingtona, a także z Milesem Davisem, Freddiem Hubbardem czy Patem Methenym.

Podczas festiwalu organizatorzy zapowiadają też uczczenie setnej rocznicy urodzin perkusisty i kompozytora Arta Blakeya. "Jeden projekt z pewnością zadedykujemy tej legendzie jazzu" - powiedział Ostrowski.

W przyszłym roku ma się też odbyć "specjalny koncert" pod nazwą "Szczecin wczoraj, dziś i jutro", na który zaproszeni zostaną artyści ze Szczecina, którzy - jak powiedział Ostrowski - "są rozsiani po całym świecie". W planach jest m.in. występ saksofonisty Krzysztofa Medyny.

Organizatorzy zapowiedzieli też, że finałowy koncert w ramach Szczecin Jazz 2019 da "jedna z największych gwiazd soulu i R'n'B", nie ujawnili jednak jeszcze nazwiska artysty; ma być ono podane przed końcem br.

Premierę podczas przyszłorocznej edycji festiwalu będzie też miał singiel nagrany przez szczecińskich muzyków wraz z aktorką Katarzyną Warnke.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących, promujących muzykę jazzową. Jego producentem jest Szczecińska Agencja Artystyczna we współpracy z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim.

Festiwal Szczecin Jazz 2019 odbędzie się w dniach 16-30 marca.