KINO | Długo oczekiwane premiery filmowe kwietnia tuż tuż. Widzowie zobaczą m.in. Alicię Vikander jako Larę Croft w nowej odsłonie „Tomb Raidera" oraz historię byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji („Nigdy cię tu nie było"). Poza tym spektakularne starcie na śmierć i życie, czyli „Avengers: Wojna bez granic".
Tomb Raider

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Gatunek: akcja, fantasy (USA)
Reżyseria: Roar Uthaug
Aktorzy: Alicia Vikander, Hannah John-Kamen, Walton Goggins
Premiera: 6 kwietnia


Nigdy cię tu nie było

To historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Gatunek: dramat, thriller (Wielka Brytania)
Reżyseria: Lynne Ramsay
Aktorzy: Joaquin Phoenix, Ekaterina Samsonov, Alessandro Nivola
Premiera: 13 kwietnia


Wyspa psów

Opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe wygnane zostają na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

Gatunek: animowany, przygodowy (USA)
Reżyseria: Wes Anderson
Aktorzy: Koyu Rankin, Bryan Cranston, Jeff Goldblum
Premiera: 20 kwietnia


Avengers: Wojna bez granic

Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.

Gatunek: akcja, sci-fi (USA)
Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Aktorzy: Josh Brolin, Scarlett Johansson, Vin Diesel
Premiera: 26 kwietnia