KINO | Ostatni miesiąc roku zapowiada się dla kinomanów obiecująco. Otworzyli go Woody Allen i Yorgos Lanthimos. Bezsprzecznie najmocniejszym i najdłużej oczekiwanym tytułem są "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". A to dopiero początek listy.
Zabicie świętego jelenia

Steven jest wybitnym kardiochirurgiem, a jego żona, Anna, szanowaną okulistką. Mają dwójkę dzieci: 14-letnią Kim i 12-letniego Boba. Są zamożni, zdrowi i toczą szczęśliwe, rodzinne życie. Steven przyjaźni się z 16-letnim Martinem, który nie ma ojca i którego niejako przyjął pod swoje skrzydła. Pewnego dnia Steven przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany, katastrofalny w skutkach obrót. Idealny świat zamienia się w chaos. Steven zmuszony zostanie do złożenia szokującej ofiary lub zaryzykowania utraty wszystkiego, co ma. Hipnotyczny thriller z inspiracjami sięgającymi greckiej tragedii.

Reklama

Premiera: 1 grudnia
Gatunek: dramat, horror (Wielka Brytania)
Reżyser: Yorgos Lanthimos
Aktorzy: Colin Farrell, Nicole Kidman, Alicia Silverstone


Reklama
Na karuzeli życia

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro Na karuzeli życia, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

Premiera: 1 grudnia
Gatunek: dramat
Reżyser: Woody Allen
Aktorzy: Kate Winslet, Jim Belushi, Juno Temple


Wojna płci

Legendarny mecz tenisowy z 1973 pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobby Riggsem (Steve Carell), zwany Wojną płci, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

Premiera: 8 grudnia
Gatunek: komedia biograficzna
Reżyser: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Aktorzy: Emma Stone, Steve Carell, Andrea Riseborough


Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Ósma część cyklu Gwiezdne wojny, bezpośrednia kontynuacja Przebudzenia Mocy z 2015 roku. Pierwsze sceny nakręcono na irlandzkiej wyspie Skellig Michael już we wrześniu 2015 roku. Specjalnie wybrano tę porę roku z uwagi na trudne warunki pogodowe panujące w tym regionie. Ivan Dunleavy potwierdził, że część zdjęć ponownie będzie mieć miejsce w londyńskim Pinewood Studios. Niektóre sceny kręcono w chorwackim Dubrowniku.

Premiera: 14 grudnia
Gatunek: przygodowy, sci-fi
Reżyser: Rian Johnson
Aktorzy: Oscar Isaac, Mark Hamill, Benicio Del Toro


Pitch Perfect 3

Teraz, kiedy opuściły już mury college’u i dopadły je problemy dorosłości, trzeba czegoś więcej, by wróciły. Ale wracają: dziewczyny z uwielbianej na całym świecie serii „Pitch Perfect”! Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata, dziewczyny z The Barden Bellas odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki. Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę. Ot, życie. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się.

Premiera: 22 grudnia
Gatunek: komedia, muzyczny
Reżyser: Trish Sie
Aktorzy: Anna Kendrick, Hailee Steinfeld, Rebel Wilson


Jumanji: Przygoda w dżungli

Kiedy dzieciaki odkrywają starą konsolę gier wideo z grą „Jumanji”, o której nigdy dotąd nie słyszały, natychmiast przenoszą się w świat niebezpiecznej dżungli. To właśnie w niej dzieje się akcja gry, a one stają się awatarami postaci, które wybrały: zapalony gracz Spencer staje się odważnym łowcą przygód (Dwayne Johnson), fan piłki Fridge zamienia się (według własnych słów) w Einsteina (Kevin Hart), Bethany – popularna dziewczyna z sąsiedztwa – staje się profesorem w średnim wieku (Jack Black), natomiast niepozorna Martha przybiera postać nieustraszonej wojowniczki (Karen Gillan). Wkrótce odkrywają, że w Jumanji chodzi nie tylko o grę, ale przede wszystkim o przetrwanie. Aby wygrać i powrócić do realnego świata, będą musieli wyruszyć w najbardziej niebezpieczną przygodę życia, odkrywając prawdę o sobie, albo pozostać w świecie gry na zawsze…

Premiera: 29 grudnia
Gatunek: przygodowy
Reżyser: Jake Kasdan
Aktorzy: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black


Król rozrywki

Oryginalny musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową.

Premiera: 29 grudnia
Gatunek: biograficzny, musical
Reżyser: Michael Gracey
Aktorzy: Hugh Jackman, Rebecca Ferguson, Zac Efron