Katie Crutchfield wystepująca pod szyldem Waxahatchee wydała prawdopodobnie jeden z najbardziej emocjonalnych albumów 2017 roku. Na płycie „Out in the Storm” wokalistka obsesyjnie koncentruje się na rozpadzie toksycznego związku. Materiał z albumu Waxahatchee zaprezentuje na żywo podczas tegorocznego festiwalu Soundrive.

Przez lata działalności scenicznej Katie Crutchfield wypracowała umiejętne przekazywanie emocjonalnych subtelności poprzez przyjemne melodie. Zaczynała na scenie ze swoją siostrą bliźniaczką - Allison występując m.in. jako P.S. Eliot. Projekt Waxahatchee powstał w 2010 roku, natomiast nazwa wzięła się od jeziora w Alabamie.

Katie Crutchfield na muzycznej scenie balansuje pomiędzy punkowym DIY, a bardziej komercyjnym indie rockiem. Z każdym kolejnym krążkiem w mediach muzycznych rosło zainteresowanie jej osobą. Wydany 14 lipca 2017 roku „Out in The Storm” to czwarte w dorobku Waxahatchee wydawnictwo. Płytę Katie nagrywała ze swoją siostrą bliźniaczką Allison (klawisze i gitara), Katie Harkin (koncertową gitarzystką Sleater-Kinney), Katherine Simonetti i Ashley Arnwine. Jeszcze przed premierą poznaliśmy trzy utwory z wydawnictwa: „No Curse”, „Silver” i „Never Been Wrong”.

- To bardzo szczera płyta o czasie, w którym nie byłam za bardzo szczera z samą sobą. Opowiada o troszczeniu się o siebie i upominaniu się o swoją autonomię. Kiedy rozumiemy, co nas uszczęśliwia, łatwiej zauważyć, co nas zasmuca – mówi o albumie Katie.

Katie Crutchfield z Waxahatchee wystąpi 1 września w Gdańsku w klubie B90 w ramach festiwalu Soundrive. Impreza potrwa od 31 sierpnia do 2 września. Podczas festiwalu wystąpią również: Beach Fossils, AJ Tracey, Nadia Rose, Nite Jewel, Brutus, K-X-P, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Kweku Collins, The Stargazer Lilies, Job Karma, Oozing Wound, Stef Chura, Better Person, Spaceboy, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety: tickets.soundrive.pl