11 kwietnia na deskach Teatru Studio odbędzie się spektakl „Shining Light” – będący prezentacją współczesnego koreańskiego teatru tańca w wykonaniu awangardowego zespołu „Kim MaeJa ChangMu Dance Company”. Grupa jako pierwsza eksperymentowała z łączeniem tradycyjnego dworskiego tańca koreańskiego i elementów szamańskich oraz wywodzących się z religii buddyjskiej. W przedstawianym po raz pierwszy w Polsce spektaklu „Shining Light” choreografka i dyrektor artystyczna teatru - Kim MaeJa opowiada uniwersalną historię o naturze człowieka.

Grupa ChangMu powstała w 1976 roku mając na celu rekonstrukcję tańca reprezentującego różne okresy koreańskiej historii. Od początku istnienia jej twórczyni pragnie na nowo spojrzeć na kulturę tańca łącząc go z pomysłową kombinacją ruchu scenicznego, poezją i malarstwem. Tancerze ChangMu pracujący z Kim MaeJa dążą do usystematyzowania i globalizacji koreańskiego stylu współczesnego, aby uzyskał on większe uznanie i zrozumienie na całym świecie. W ciągu 35 lat artyści odwiedzili 20 krajów na całym świecie. Występowali m.in. w Deutsche Oper w Berlinie, Cairo Opera House w Egipcie, Congress Hall w Moskwie, Sydney Opera House w Australii, Yokohama Noh Theater w Japonii.
Spektaklowi „Shining Light” towarzyszyć będzie grupa muzyczna NaMu. Trójka solistów, grających na tradycyjnych koreańskich instrumentach (Daegeum, Janggu, Ajaeng).

Nasza wyprawa rozświetla świat poprzez taniec
Rozwiązuje wszystkie tajemnice świata,
Kiedy pada na nas światło,
Razem oddajemy się uniesieniu.
Kim MaeJa ChangMu Dance CompanyTeatr tańca „Kim MaeJa ChangMu Dance Company” w przedstawieniu „Shining Light”
Teatr Studio // 11 kwietnia 2017 r. // Godzina 19:00
Organizator Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie

Zespół Kim Maeja // JiYeon Choi, MiSun Kim, SungEui Kim, JuHee Pack i JunHyeong Pak.
Dyrektor Artystyczny: MaeJa Kim
Grupa Muzyczna NaMu // Aram Lee, Minwang Hwang i Seongryong Yeo.
Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie Teatru Studio
Zakup na miejscu możliwy jedynie w dniu koncertu.