Spektakl "Kobro" w reż. Iwony Siekierzyńskiej zostanie udostępniony w piątek wieczorem na stronie internetowej Teatru Nowego w Łodzi. Premiera przedstawienia miała miejsce w 2014 roku. Teraz sztuka została zarejestrowana i będzie pokazana w internecie.

O wydarzeniu poinformował PAP Kuba Galczak z Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka.

"Ta doskonale znana i lubiana przez widzów sztuka, została zarejestrowana, a efekty tej pracy będzie można zobaczyć w piątek 27 listopada o godzinie 19. Spektakl zostanie udostępniony na stronie internetowej teatru www.nowy.pl" - wyjaśnił. Dodał, że także w piątek o godz. 19 na profilu teatru na Facebooku odbędzie się tzw. wspólne oglądanie, podczas którego widzowie będą mogli komentować spektakl na żywo i dzielić się swoimi wrażeniami.

Galczak przypomniał, że "Kobro" w reż. Iwony Siekierzyńskiej to sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazująca portret kobiety, artystki, awangardystki - Katarzyny Kobro. Jest to pierwsza próba ukazania jej historii nie przez pryzmat sławnego męża - Władysława Strzemińskiego.

"Dramatopisarka oddaje głos Katarzynie Kobro, ale też ich córce - Niki. Za próbą rozrachunku dziecka z rodzicami kryją się pytania o cenę, jaką płaci artysta, gdy tworzy, o to, czy połączenie działalności artystycznej z życiem prywatnym jest możliwe" - mówi.

Przypomniał również, że spektakl został wyróżniony nadzwyczajną "Złotą Maską" w sezonie 2014/2015 oraz Plastrem Kultury w kategorii Spektakl Roku 2014.

W przedstawieniu wystąpią: Monika Buchowiec, Joanna Król (gościnnie), Przemysław Dąbrowski, Wojciech Droszczyński i Krzysztof Pyziak.