7 listopada na Scenie Przodownik warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera "Jeziora" Zuzanny Bojdy w reżyserii Darii Kopiec. W przedstawieniu wystąpią Helena Ganjalyan, Lidia Pronobis i Agata Różycka.

"Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii" - poinformowała PAP kierowniczka ds. public relations teatru Weronika Doboszyńska.

Przedstawienie opowiada o trzech nurkujących kobietach, które spotykają się nad jeziorem, aby pokonać własne ograniczenia. "Chcą zanurzyć się głębiej niż to dotąd robiły i bijąc rekord świata w nurkowaniu, przekroczyć własne granice. Dlaczego tak bardzo pragną dotrzeć do dna najgłębszego z jezior? Jakie tajemnice chcą ukryć w ciemnej tafli wody?" - czytamy na stronie Sceny Przodownik Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

"Jezioro jest opowieścią o podróży w głąb ziemi, o sprawdzaniu granic, wytrwałości, o ważnym spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami. O tym, jak w tej podróży nie stracić oddechu" - napisano o spektaklu.

Tekst to dzieło Zuzanny Bojdy. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Tomczyńska. Muzykę skomponował Stefan Wesołowski. Choreografię opracował Jacek Owczarek. Występują Helena Ganjalyan, Lidia Pronobis i Agata Różycka.

Premiera odbędzie się 7 listopada o godz. 19 na Scenie Przodownik. Kolejne przedstawienia zaplanowano na 8 i 10 listopada oraz 4 i 5 grudnia br.

Więcej informacji o przedstawieniu można znaleźć na stronie: https://teatrdramatyczny.pl/jezioro.

Festiwal Nowe Epifanie organizowany jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II.