Nieśmiertelna „Królewna Śnieżka” oraz „Piękna i Bestia” i to na lodzie, już w grudniu na kilku spektaklach w Polsce

Trasa z Królewną Śnieżką w roli głównej rozpocznie się 8 grudnia we Wrocławiu, a zakończy 20 grudnia na warszawskim Torwarze. Po drodze odwiedzi Poznań, Kraków, Katowice i Łódź.

„Najwyżej klasy balet, profesjonalna gra aktorska przeplatana zachwycającymi sztuczkami cyrkowymi – żadna inna produkcja tego typu nie dostarcza tak fantastycznej rozrywki! Odważne, a zarazem pełne gracji i lekkości ruchy tancerzy łudząco przypominały balet, tylko że w o wiele, wiele szybszym tempie!” – napisał o spektaklu recenzent „Oxford Times”.

Najsłynniejszą wersję baśni spisanej przez braci Grimm stworzył Disney jeszcze przed II wojną światową. Walt Disney dostał za nią kilka Oscarów. Teraz historię pięknej Śnieżki, jej siedmiu przyjaciół i strasznej macochy będzie można zobaczyć na lodzie.

W grudniu, również na lodzie, adaptacja inne ludowej opowieści. Jej bohaterami są śliczna Bella oraz książę, który za swój egoizm, próżność i bezduszność został zamieniony w odrażającego stwora. Uratować go może tylko prawdziwa miłość. O spektaklu, który będzie można zobaczyć kolejno w Poznaniu (11.12), Krakowie (14.12) i Warszawie (21.12) krytyk „Encore Magazine” napisała: „Nigdy nie byłam fanką łyżwiarstwa. Uważałam, że to nic więcej, jak jeden wielki miszmasz na lodzie. Spektakl Piękna i Bestia miał tylko potwierdzić moje wcześniejsze przekonania. Ten wieczór odmienił jednak mój pogląd w tym temacie. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu dla talentu tancerzy. Widowisko przerosło moje najśmielsze oczekiwania. To po prostu bajka”.

Więcej szczegółów>>