„Jabłko” - spektakl o odrodzeniu miłości w obliczu śmierci - przygotował Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Premiera przedstawienia w reżyserii Tomasza Dutkiewicza odbędzie się w piątek.

"Jabłko” Verna Thiessena, współczesnego kanadyjskiego dramaturga, to prosta, jakby z życia wzięta historia. Opowiada o znudzonym sobą małżeństwie z kilkunastoletnim stażem, w których życiu pojawia się niespodziewanie młoda kobieta i nieuleczalna choroba żony.

„Potrzeba było raka, który zaczyna toczyć kobietę od środka, żeby wyleczyć raka ich miłości. Nagle okazuje się, że potrafią ze sobą rozmawiać, że on pięknie potrafi się nią opiekować, że znów znajdują ze sobą kontakt i spełnienie w miłości”- podkreśla reżyser spektaklu Tomasz Dutkiewicz.

„Jabłko” to liryczna, głęboka opowieść o miłości, namiętności, rozpaczliwym pragnieniu bliskości i bólu. „To historia smutna, ale pomimo nieszczęśliwego finału kończy się optymistycznie. Wszyscy nasi bohaterowie przeżywają pewną formę katharsis, stają się lepszymi ludźmi” - dodaje reżyser.

Spektaklowi towarzyszy oszczędna scenografia. Akcja toczy się na ławce w parku. W tle na ekranie, na żywo kamera pokazuje czarno-białe sylwetki bohaterów. Zdaniem reżysera zbliżenia kamery na twarze aktorów, mają pomóc widzowi w skupieniu się na słowach i emocjach bohaterów.

W spektaklu występują: Katarzyna Jamróz, Anna Mrozowska, Tomasz Dutkiewicz i Piotr Kondrat.