Komedię Williama Szekspira „Miarka za miarkę” w adaptacji i reżyserii Mikołaja Grabowskiego zaprezentuje widzom Teatr Polski w Bielsku-Białej – poinformowała w poniedziałek bielska scena. Premiera została zaplanowana na 25 listopada.

„Niektórzy miłośnicy Szekspira uważają +Miarkę za miarkę+ za najlepszy utwór dramatopisarza. Czy tak jest w istocie? Intryga jest iście piekielna: książę opuszcza tron i daje władzę młodemu politykowi. Sam w przebraniu mnicha podgląda jego poczynania” – przybliżył utwór Szekspira impresariat Teatru Polskiego.

W obsadzie komedii, obok aktorów Teatru Polskiego, widzowie zobaczą występujących gościnnie: Bogdana Słomińskiego w roli księcia Wincencja, a także Macieja Kuliga i Łukasza Kaczmarka.

Komedia Szekspira będzie trzecią premierą w obecnym sezonie. Wcześniej wystawiono adaptację „Idioty” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Janusza Opryńskiego oraz monodram „Wanda” o wybitnej polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz, który wyreżyserowały Maria Sadowska i Joanna Grabowiecka.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Pierwszą premierą był szekspirowski "Sen nocy letniej". Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka.