W Teatrze WARSawy kolejna premiera w ramach cyklu Społeczna Scena Debiutów. 22 sierpnia zobaczymy „Klub Winowajców” w reżyserii Agnieszki Czekierdy, na motywach kultowego dla młodzieży lat osiemdziesiątych XX wieku filmu "The Breakfast Club" Johna Hughesa.

Sobota. 7 rano. Królowa balu, kujon, chuligan, sportowiec i wariatka - zjawiają się w szkole, żeby odpokutować swoje przewinienia.

Zamknięci na kilkanaście godzin w jednej sali ludzie, którzy na co dzień wyśmiewają się, przechodząc obok siebie na szkolnym korytarzu. Skrajnie różni, z zupełnie innych światów i grup społecznych. Na pozór różni, a w gruncie rzeczy tacy sami. Uwięzieni w swoim wizerunku, który czasem nawet jest wygodny, bo można pod nim wiele ukryć. Można ukryć nieśmiałość, strach, poczucie odrzucenia, konieczność realizacji cudzych ambicji, desperacką potrzebę bycia lubianym i akceptowanym.

To trzymająca w napięciu, mądra, momentami zabawna historia o tym, jak pękają kolejne mury, kiedy dajemy sobie szansę poznać lepiej drugiego człowieka. To opowieść o trudnej drodze poszukiwania własnej tożsamości, którą każdy z nas musi przejść i każdy z nas wychodzi z niej w różnym stopniu pokaleczony. Niezmiennie. Od pokoleń.

Twórcy spektaklu

REŻYSERIA: Agnieszka Czekierda
ASYSTENT REŻYSERA: Julia Biesiada
KOSTIUMY: Dominika Lenart

OBSADA:
Antoni Barłowski
Martyna Bazychowska
Julia Biesiada
Karol Donda
Michał Surma
Mateusz Trojanowski