Pełen przebieranek wyboisty „teatr drogi”, rozgrywający się przy akompaniamencie radiowych hitów z lat 80. Spektakl z Teatru Studio uznany został za najlepszą z dotychczasowych pięciu inscenizacji dramatu Doroty Masłowskiej. Spektakl można obejrzeć online do 16 czerwca w serwisie Ninateka.pl.

Przebojowe widowisko z Teatru Studio uznane zostało za najlepszą z dotychczasowych pięciu inscenizacji dramatu Doroty Masłowskiej. Adaptacja na potrzeby Teatru Telewizji też stała się wydarzeniem: spektakl otwierał zainaugurowany w marcu 2015 roku Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski w TVP Kultura.

Jego główni bohaterowie, Dżina i Parcha, po burzliwej imprezie próbują wrócić do domu. On – aktor serialowy i ona – przytłoczona życiem dziewczyna ze społecznych manowców, w trakcie delirycznej ekskursji, udając Rumunów, przesiadają się z auta do auta, „bajerują” kierowców, zasypują wszystkich niestworzonymi opowieściami.

Kobiety z doklejonymi wąsami grają tu role mężczyzn, Modest Ruciński jest długonogą barmanką, pojawiają się elementy teatru kukiełkowego, a w uszach panoszą się muzyczne przeboje z lat 80. Odnosi się wrażenie, jakby koleiny szos, którymi telepie się para balangowiczów, przecinały się na styku obecnej Polski „B” z wciąż żywą, przaśną rzeczywistością sprzed trzech dekad.

Obsada i twórcy:

reżyseria: Agnieszka Glińska
scenariusz: Dorota Masłowska
aktor: Marcin Januszkiewicz, Agnieszka Pawełkiewicz, Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Modest Ruciński
kostiumy: Agnieszka Zawadowska
muzyka: Jan Duszyński
scenografia: Magdalena Maciejewska
zdjęcia: Wojciech Staroń

Cały spektakl można obejrzeć online w serwisie Ninateka.pl (do 16 czerwca 2020) >>>