Teatr Telewizji z Małgorzatą Kożuchowską w roli jednej z najwybitniejszych kobiet szpiegów II wojny światowej. Legenda głosi, że Krystyna Skarbek była ulubionym szpiegiem Winstona Churchilla i pierwowzorem Vesper Lynd, dziewczyny Jamesa Bonda. Cały spektakl można zobaczyć w serwisie Ninateka.pl.

Noc z życia słynnej agentki, Krystyny Skarbek, jednej z najwybitniejszych kobiet szpiegów II wojny światowej. Jej szef z brytyjskiego MI6 mówił, że jedyne, czego nie potrafiła zrobić z dynamitem, to go zjeść. Legenda głosi, że była ulubionym szpiegiem Winstona Churchilla i prawdopodobnym prototypem Vesper Lynd, dziewczyny Jamesa Bonda z powieści Iana Fleminga Casino Royale.

Tę czerwcową noc 1952 roku Skarbek spędza w londyńskim hotelu Shelbourne. Z licznych retrospekcji dowiadujemy się o jej fascynującym życiu: o organizacji ucieczek, wykupywaniu aresztowanych z rąk gestapo, odważnych negocjacjach i losach powojennych, kiedy przestała być służbom potrzebna. Po kapitulacji III Rzeszy została zdemobilizowana i dostała 100 funtów odprawy. Pracując jako stewardessa na statku pasażerskim Rauhine, poznała Muldowneya, swojego późniejszego prześladowcę, który powraca również tej nocy, w której toczy się akcja spektaklu.

W świetnej roli Krystyny Skarbek – Małgorzata Kożuchowska.

Cały spektakl można zobaczyć bezpłatnie w serwisie Ninateka.pl >>>