W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00, odbędzie się kolejny specjalny pokaz online (poprzez Facebook Live i Vimeo) spektaklu TR Warszawa. Tym razem będzie to zapis archiwalnego już spektaklu TR Warszawa - "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Życie Magdy mogłoby wydawać się idealnym materiałem na przygnębiający paradokument: niezdana matura, nieudany coming out, ucieczka do Warszawy, praca na zmywaku w smażalni kurczaków. Gdy pewnego dnia szef przydziela Magdzie do pomocy hałaśliwą Sugar, wszystko komplikuje się jeszcze bardziej. A może staje się dużo prostsze?

“Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" w reżyserii Przemysława Wojcieszka to dowcipna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej drogi i walce z nietolerancją. To mistrzowska mieszanka teatru, koncertu i poezji, a wszystko za sprawą rewelacyjnych kreacji aktorskich, niepowtarzalnego brzmienia zespołu Pustki oraz zapadających na długo w pamięć slamów Marcina Cecki.

To archiwalny, ale nieustannie poruszający i aktualny spektakl TR Warszawa. Przypominamy o nim w ramach akcji Zostań w domu, nie wychodź z teatru! na początku rozpoczynającego się w czerwcu Pride Month. Specjalny pokaz spektaklu “Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię” odbędzie się w ramach organizowanego przez Vogue Polska Pride Weekend (6-7 czerwca 2020).

Pride Weekend Vogue Polska to z jednej strony odpowiedź na problemy społeczności LGBTQ+, wiele działań edukacyjnych, platforma do bezpiecznych rozmów na najtrudniejsze tematy, jak i okazja do spotkania wyjątkowych postaci ze świata mody, kultury i sztuki. Szczegółowy harmonogram wydarzenia już wkrótce na profilu Vogue Polska na Facebooku i Instagramie.

Cokolwiek się zdarzy, jesteśmy z Wami!

Twórcy i twórczynie

 • reżyseria: Przemysław Wojcieszek
 • asystentka reżysera: Katarzyna Majewska
 • scenografia: Magdalena Maciejewska
 • W nagraniu występują: Marcin Cecko, Janusz Chabior, Krzysztof Czeczot, Roma Gąsiorowska, Magdalena Kuta, Eryk Lubos, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Podsiadlik, Tomasz Tyndyk, Robert Wabich 
 • muzyka na żywo: Pustki (Radek Łukasiewicz, Grzegorz Śluz, Szymon Tarkowski, Basia Wrońska)
 • reżyseria światła: Marta Pruska
 • wiersze: Marcin Cecko
 • choreografia: Maciej Maciejewski
 • inspicjenci: Łukasz Józków, Karolina Gębska
 • kierowniczka produkcji: Joanna Nuckowska
 • premiera spektaklu: 25 października 2005 roku, TR Warszawa

Recenzje

“Wartość dramatu Wojcieszka polega na bardzo polskim konflikcie wartości. Z jednej strony jest czysta, głęboka miłość Magdy i Sugar (znakomite role Agnieszki Podsiadlik i Romy Gąsiorowskiej), które szukają w związku ochrony przed nietolerancyjnym otoczeniem. Z drugiej strony jest świat wartości katolickich, które reprezentuje brat Sugar, zawodowy żołnierz wracający z Iraku. (…) człowiek, który po powrocie z wojny, gdzie śmierć i życie są jasno zdefiniowane, nie może odnaleźć się w świecie relatywnych wartości.”

Roman Pawłowski, GAZETA WYBORCZA

“Ani JP II, ani IV RP. Świat, który pokazuje Przemysław Wojcieszek, nie spełnia norm żadnego z nowych projektów etycznych czy patriotycznych. A jednak bohaterowie jego sztuki, młodzi mieszkańcy Warszawy, żyją w cieniu tych projektów. (…) Sugar nie marzy o karierze i podboju wolnego rynku. Jest rodzajem freaka, dla zasady co dwa tygodnie zmienia pracę (ze smażalni do pizzerii), nie ma ambicji materialnych, chce zostać poetką. Nawet wrodzone życiowe cwaniactwo i pogarda dla rozmaitych frajerów (np. aktorów) nie pcha jej w stronę pieniędzy. Sugar chce wygrywać poetyckie slamy. Magda też nie czuje się przegrana ani nieszczęśliwa, akceptuje swoją sytuację, ciężko haruje po 4,50 za godzinę zmywając talerze, marzy o tym, że kiedyś się wyrwie do Pragi albo Berlina, ale nie dla lepszych warunków materialnych. Praga czy Berlin są miastami tolerancji. Magda marzy o tym, by jej związek z kobietą nie budził sensacji, bo w Polsce nawet akceptacja homoseksualizmu ma w sobie coś podejrzanego (…).”

Piotr Gruszczyński

Harmonogram wydarzeń
 • 6 czerwca (sobota), godz. 20:00 – “Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, reż. Przemysław Wojcieszek na Facebook Live i Vimeo TR Warszawa (do 23:59)
 • 6 czerwca (sobota), godz. 22:30 – Spotkanie z Zespołem twórców i twórczyń spektaklu “”Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” na Facebook Live TR Warszawa
 • 8 czerwca (poniedziałek), godz. 17:00 – Warsztaty otwarte online towarzyszące sobotnim spektaklom. Wydarzenie zespołu edukacji TR Warszawa dla dorosłych i młodzieży