"Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, których ceną jest ludzkie życie - napisała w piątek w oświadczeniu Mitchell - solidaryzuję się z w tej sprawie z Neilem Youngiem i światową społecznością naukowców i medyków".

W poniedziałek Young powiedział, że Spotify musi wybrać albo jego twórczość, albo podcast Joe Rogana. "Joe Rogan Experience" to najpopularniejszy podcast na Spotify. W grudniu gościem audycji był dr Rober Malone, specjalista chorób zakaźnych, który jest powszechnie krytykowany przez lekarzy i naukowców za szerzenie dezinformacji na temat Covid-19 i szczepionek przeciwko tej chorobie - informuje stacja BBC.

Reklama

W środę Spotify zgodziła się usunąć utwory Younga na życzenie artysty. Platforma zapewniła jednocześnie, że usuwa wprowadzające w błąd treści związane z Covid-19 i z tego powodu od początku pandemii zablokowała ponad 20 tys. odcinków podcastów.

Mitchell i Young od wielu lat się przyjaźnią. Oboje we wczesnych latach 50. XX wieku przeszli polio, niedługo po tym zaczęła być dostępna szczepionka na tę chorobę - przypomina BBC.(PAP)