Były lider zespołu The Police Sting wystąpi w Oświęcimiu na koncercie w ramach Life Festival. Podczas dotychczasowych edycji festiwalu zagrali m.in.: Peter Gabriel, James Blunt i Matisyahu. Impreza startuje 26 czerwca.

Organizatorzy zapowiadają, że w programie koncertu Stinga znajdą się utwory z całej kariery artysty, także te z czasów jego działalności w zespole The Police, kiedy powstały takie piosenki, jak "Every Breath You Take", "Roxanne", "Walking on the Moon" czy "Message in a Bottle".

Sting wystąpi na festiwalu w ramach trasy koncertowej "Back to Bass". Soliście towarzyszyć będzie pięcioosobowy zespół, w skład którego wchodzą: gitarzysta Dominic Miller, perkusista Vinnie Colaiuta, klawiszowiec David Sancious, skrzypek Peter Tickell i wokalista Jo Lawry.

Sting, który wystąpi w Polsce po raz 12., to gwiazda światowego formatu, współzałożyciel, główny kompozytor, lider i gitarzysta legendarnego zespołu The Police, zdobywcy sześciu statuetek Grammy. W 1986 r. artysta rozpoczął solową karierę, a jego utwory takie jak "Englishman in New York", "Fragile", "If I Ever Lose My Faith in You", "Fields of Gold" i "Desert Rose", przeszły do historii muzyki pop.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w czerwcu 2010 r. Ideą imprezy jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.