Dave Grohl, były perkusista Nirvany, lider Foo Fighters a ostatnio reżyser filmu dokumentalnego "Sound City", zapowiedział nową płytę Foo Fighters. Zespół "bezterminowo" zawiesił działalność w październiku. Grohl nie podał jeszcze daty premiery krążka.

Podczas wywiadu dla programu MTV News, Dave Grohl wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do gry swojej grupy Foo Fighters. Przyznał, że muzyka na nowy krążek jest już gotowa. "Mamy fantastyczne, wielkie plany" - dodał wokalista. Ostatnią płytą grupy była "Wasting My Time" z 2011 roku.

"Mamy plan. Dokładnie wiemy, co zrobić z tym materiałem. Zaczniemy nad tym konkretnie pracować, jak tylko uporam się ze wszystkim, co dzieje się teraz" - powiedział Grohl, odnosząc się do premiery swojego filmu dokumentalnego "Sound City" podczas festiwalu filmowego Sundance. Obraz opowiada o losach studia nagraniowego Sound City w Los Angeles, w którym nagrywały takie grupy jak Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Metallica i Neil Young. W 1991 roku w studiu Sound City Nirvana zarejestrowała materiał na swoją płytę "Nevermind".

W ramach promowania filmu, Grohl założył zespół Sound City Players, który wystąpił podczas festiwalu. W skład grupy wchodzą m.in.: byli muzycy Nirvany, basista Krist Novoselić i gitarzysta Pat Smear, wokalistka Fleetwood Mac, Stevie Nicks, John Fogerty z Creedence Clearwater Revival a także perkusista Rage Against The Machine, Brad Wilk. Cały zespół składa się z 17 muzyków.

Grohl planuje także swój udział w nagrywaniu najnowszej płyty grupy Queens of the Stone Age.

Foo Fighters zawiesił bezterminowo działalność w październiku 2012 roku po koncercie w nowojorskim Central Parku. Występ odbywał się w ramach festiwalu Global Citizen Festival a wokalista zakończył go słowami: "Nie planujemy żadnych następnych koncertów. Uczciwie, nie wiem, kiedy zrobimy to po raz kolejny".

Muzyk nie podał jednak żadnej wiążącej daty premiery nowego albumu Foo Fighters. "Gdybym to zrobił, musiałbym spinać się, żeby tylko się wyrobić" - wytłumaczył Grohl.