Florence Welch, jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek młodego pokolenia wystąpi w Polsce wraz ze swoim zespołem Florence And The Machine. Rudowłosa artystka będzie jedną z gwiazd krakowskiego Coke Live Music Festival, który odbędzie się w lipcu.

Brytyjska formacja Florence And The Machine od chwili debiutu w 2009 r. dzierży tytuł ulubieńców prasy muzycznej oraz fanów alternatywnego popu. Polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć potężny kontralt Florence Welch w eklektycznym repertuarze jej grupy 10 lipca podczas krakowskiego Coke Live Music Festival. Zespół wykona swoje największe przeboje - "Dog Days Are Over", "You've Got The Love" i "Spectrum" oraz inne nagrania z dwóch bestsellerowych płyt: "Lungs" i "Ceremonials".

Koncert w Krakowie będzie przerywnikiem w urlopie, na jaki Florence Welch udała się przed kilkoma miesiącami. Czas wolny od pracy w studiu nagraniowym charyzmatyczna wokalistka wypełnia... projektując biżuterię. Jej pierwsza autorska kolekcja o nazwie "Flotique" dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej Florence And The Machine od lutego w cenach, wahających się między 20 a 50 funtów.

Florence And The Machine nie spieszą się do nagrywania nowych piosenek. Trzecia płyta w dorobku formacji została odłożona w czasie z powodu... braku nacisków ze strony wytwórni płytowej. "Powiedzieli, że mogę wziąć tak długą przerwę, jak mi się podoba" - oświadczyła Florence Welch.

Dyskografię Florence And The Machine zamyka wydany w kwietniu 2012 r. koncertowy album "MTV Unplugged". Samą frontmenkę Florence Welch usłyszeć można na najnowszej płycie szkockiego didżeja Calvina Harrisa "18".