To niewątpliwie będzie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce: 30 czerwca na poznańskim Stadionie Miejskim zaśpiewa Alicia Keys. Artystka wystąpi w ramach trasy koncertowej "Set The World On Fire", promującej jej album "Girl on Fire".

"Trasa koncertowa rozpoczęła się w USA i Kanadzie, a już w maju Alicia rozpocznie podróż po Europie. Na liście 27 koncertów, które odbędą się na starym kontynencie, znajdzie się również Poznań" - zapowiedziała w imieniu organizatora wydarzenia Anna Filipiak.

Jak dodała, Stadion Miejski w Poznaniu wyróżnia się spośród aren koncertowych, na których wystąpi Alicia Keys. Powód? "To jeden z niewielu koncertów typu "open air" w całej trasie, co już dziś daje gwarancję tego, że koncert ten będzie absolutnie wyjątkowy" - powiedziała.

Wszystkie miejsca na koncercie będą siedzące, co oznacza, że całkowita liczba miejsc została zmniejszona do 25 tysięcy.

Reklama

Szczegółowe informacje na temat koncertu, mają być przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się pod koniec tygodnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Alicia Keys jest wokalistką R & B, soul, autorką tekstów, multiinstrumentalistką. Jest też wielokrotną laureatką nagród Grammy, jej płyty rozchodzą się w wielomilionowych nakładach.

Urodziła się w 1981 roku w Nowym Jorku. Pierwszą płytę "Songs In A Minor" wydała w 2001 roku. Znalazły się na niej takie hity jak "Fallin' , "A Woman's Worth", "Troubles". Płyta znalazła 12 milionów nabywców.

Kolejne studyjne płyty to "The Diary of Alicia Keys", "As I Am", "The Element of Freedom" i ubiegłoroczna "Girl on Fire". W 2005 roku wydany został też akustyczny koncert artystki.