W 69 minutach muzyki znalazło się też miejsce i na industrial, i jazz. W tej wciągającej wędrówce przez style Howiemu B towarzyszy m.in. wokalista Gavin Friday.

Po czterech latach milczenia do gry powraca jeden z najważniejszych producentów muzycznych końca ubiegłego tysiąclecia. Współpracował z Björk, U2, Placebo, Simply Red i Steve’em Reichem. Nagrał kawałek na ścieżkę dźwiękową do „Wilka z Wall Street” Martina Scorsese oraz ścieżkę dźwiękową dla argentyńskiej trupy teatralnej De La Guarda, a nawet soundtrack do filmu porno.

Jego najnowszy album „Down with the Down” to tak naprawdę wycieczka przez subgatunki współczesnej elektroniki: od bombastycznie beatowego („Frankie’s City”), przez acid ambient („Run Always”), electro dub („Night Nice”) i klasyczny minimal („Authentication”), po trip-hop (jedyny utwór z wokalem „Summers Flower”). W 69 minutach muzyki znalazło się też miejsce i na industrial, i jazz. W tej wciągającej wędrówce przez style Howiemu B towarzyszy m.in. wokalista Gavin Friday.

Howie B | Down with the Dawn | HB Recordings/P.I.A.S. | Recenzja: Hubert Musiał | Ocena: 4 / 6