Ponad 50 wykonawców wystąpi podczas piątej edycji Polish Hip-Hop TV Festival, która odbędzie się na nadwiślańskiej plaży w Płocku od 3 do 5 sierpnia. Jedną z gwiazd tegorocznej imprezy będzie legendarna warszawska grupa Płomień 81.

Główne koncerty w ramach Polish Hip-Hop TV Festival 2017 odbywać się będą na trzech scenach – poinformowali w czwartek organizatorzy.

W trakcie trzech festiwalowych dni na płockiej, nadwiślańskiej plaży wystąpią m.in.: PRO8L3M, KęKę, Paluch, Włodi, Quebonafide, Ten Typ Mes, donGURALesko, VNM, Dwa Sławy, Kuban, Hades, Włodi, Holak, Żabson, Bedoes, Wac Toja, PlanBe, Sarius, Beteo, Proceente, Bleiz, Cywinsky, a także Smolasty, ADM i Wiatr.

Jak podkreślają organizatorzy Polish Hip Hop TV Festival 2017, tegoroczna odsłona imprezy będzie okazją by zobaczyć „na żywo” występ grupy założonej z inicjatywy raperów Onara i Pezeta, która pod nazwą Płomień 81 nie grywa już regularnych koncertów. Pierwszy album grupy ukazał się w 1999 r., a ostatni w 2005 r.

Część koncertową Polish Hip Hop TV Festival 2017 poprzedzą tradycyjne już eliminacje do Płockiej Bitwy Freestylowej, czyli konkursu dla publiczności i fanów hip-hop w rymowaniu tekstów na zadany temat pod podkład muzyczny.

Podczas ubiegłorocznej odsłony płockiego Polish Hip Hop TV Festival odbyło się ponad 40 koncertów, w tym m.in. kultowej grupy ONYX, pochodzącej z Queens w Nowym Jorku (USA), a także Tede i Taco Hemingway.