Ponad 20 wydarzeń artystycznych, w tym przede wszystkim koncerty artystów grających muzykę awangardową i eksperymentalną, znalazło się w programie 10. edycji festiwalu Avant Art, który w środę rozpoczyna się we Wrocławiu.

Choć w programie festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych, dominują wydarzenia muzyczne, to z roku na rok impreza przybiera charakter interdyscyplinarnej prezentacji różnych dziedzin sztuki. „Programowo, jubileuszowa edycja festiwalu stanowi pomost pomiędzy ideą rozwijaną w poprzednich jego wydaniach a konsekwencją rozwoju festiwalu, który nieodmiennie stawia sobie za zadanie możliwie najszerszą prezentację muzyki i sztuki eksperymentalnej i awangardowej” - powiedział dyrektor festiwalu Avant Art Kostas Georgakopulos.

Tegoroczna edycja imprezy to 22 wydarzenia artystyczne – koncerty, pokazy filmowe oraz performance i instalacje. Cześć z tych wydarzeń stanowi przegląd sztuki japońskiej.

Przed wrocławska publicznością zaprezentują się m.in austriacki zespół Radian, industrialna formacja Regis, czy grający eksperymentalne disco zespół Powell. Polską scenę będzie reprezentować m.in. reaktywowana po latach jassowa formacja Łoskot.

W ramach przeglądu sztuki japońskiego odbędzie się m.in. koncert zespół Melt-Banana. Zaprezentowana zostanie też instalacja dźwiękowa „objects migration 02” Ryoko Akama.

W programie festiwalu znalazł się również przegląd filmów o sztuce. Pokazany zostanie m.in. „One More Time with Feeling” – dokument o zespole Nick Cave & The Bad Seeds z 2016 r.

Festiwal zakończy się 13 października. W tym roku festiwalu Avant Art, ze zmodyfikowanym programem, odbędzie się również w Warszawie w dniach 2 – 11 października.