Ponad stu artystów z całego świata wystąpi w trakcie festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver Festival 2018, który rozpocznie się w Płocku (Mazowieckie) w piątek wieczorem i potrwa do niedzieli. Imprezie towarzyszyć będą m.in. targi muzyczne, warsztaty i spotkania z wykonawcami.

Tegoroczna edycja Audioriver, który jest jednym z największych w Europie festiwalem elektronicznych brzmień, będzie trzynastą z kolei. Główna, koncertowa część wydarzenia odbywać się będzie tradycyjnie na płockiej nadwiślańskiej plaży.

„W tym roku na dziewięciu scenach w ciągu trzech dni festiwalu zagra ponad 100 artystów z całego świata m.in. The Glitch Mob, Bonobo live, Gorgon City live, Ben Klock” – informują organizatorzy Audioriver. Jak dodają, ostatnia, ubiegłoroczna odsłona imprezy, zgromadziła 30 tys. osób.

Tegoroczny line-up Audioriver to także m.in.: Amelie Lens, Damian Lazarus and The Ancien, Danny Byrd, a także Doc Scott, Fabio and Grooverider, Lee Burridge, Jan Blomqvist and Band oraz Patife i John Talabot.

W 2012 r. Audioriver znalazł się na liście TOP 10 plebiscytu UK Festival Awards, nagradzającego najważniejsze imprezy muzyczne na świecie. Z kolei w 2009 r. portal branżowy Resident Advisor umieścił imprezę na czwartym miejscu wśród festiwali muzyki elektronicznej na świecie - festiwal wyprzedził wtedy m.in. podobne organizowane w Londynie, Tokio i Lipsku.

W trakcie dotychczasowych edycji Audioriver gościli tam m.in.: Richie Hawtin, Leftfield, Crystal Castles i Jamie Woon, a także Sven Vath, Shackleton, Gesaffelstein, Four Tet, Dillinja, Dinky, Jaguar Skills i Ella Eyre. Byli również Carl Craig, Moderat, GusGus, Trentemoller, Paul Kalkbrenner, Roeyksopp i Ricardo Villalobos oraz Modeselektor.