Polskie wydanie autoryzowanej biografii twórcy firmy Apple Steve'a Jobsa zaprezentowano w czwartek w Krakowie. Książka Waltera Isaacsona pt. "Steve Jobs" została wydana przez krakowskie wydawnictwo Insignis.

Autorem biografii Jobsa jest Walter Isaacson, były redaktor naczelny tygodnika "Time". Książka powstała na podstawie ok. 40 wywiadów z samym Jobsem na przestrzeni dwóch lat, a także rozmów z ponad setką osób: jego bliskich, przyjaciół, doradców, rywali i pracowników.

"Jobs współpracował przy powstawaniu książki, jednak zrzekł się jakiegokolwiek nadzoru nad całym procesem, nie chciał nawet jej przeczytać przed publikacją. Nie stawiał żadnych ograniczeń, zachęcał ludzi do szczerości. Sam, często z brutalną szczerością, opowiedział o ludziach, z którymi pracował i z którymi rywalizował" - napisało amerykańskie wydawnictwo Simon and Schuster, będące wydawcą książki. Jak mówił sam autor, powodem powstania książki było życzenie Jobsa, by jego dzieci zrozumiały, dlaczego tak często był nieobecny w ich życiu.

Książka ukazała się w Stanach Zjednoczonych 24 października. Jak podawał amerykański wydawca, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

Polskie wydanie liczy 730 stron.

W najbliższym czasie biografia Jobsa dostępna będzie w formie e-booka na platformie Woblink, gdzie już obecnie można zapoznać się z darmowymi fragmentami książki.

Steve Jobs (ur. 24 lutego 1955) - założyciel firmy Apple, ojciec produktów takich, jak iPod, iPhone czy iPad - zmarł 5 października br. Wcześniej przez kilka lat walczył z chorobą nowotworową.