J.K. Rowling, autorka siedmiu tomów przygód o Harrym Potterze, we wtorek przedstawiła intrygującą okładkę swojej nowej książki "Casual Vacancy". Dzieło lubiącej trzymać czytelników w napięciu pisarki ukaże się 27 września.

"Casual Vacancy" to pierwsza książka szkockiej autorki zaadresowana nie do młodych adeptów sztuki czarodziejskiej, lecz do dorosłych.

Okładka jest niemal w całości czerwona i obramowana podwójnym żółtym marginesem o różnych grubościach. Oprócz nazwiska pisarki oraz tytułu w ozdobnej czcionce, na okładce umieszczono kwadrat z niesymetryczną literą "X".

"Casual Vacancy" / Media

Głównym wątkiem książki jest konflikt w idyllicznym, prowincjonalnym miasteczku Pagford, w którym głównym punktem odniesienia jest stare opactwo i tyleż tajemnicza, co wstrząsająca śmierć jednego z mieszkańców Barry'ego Fairweathera. Akcja ma być zaskakująca, prowokować do myślenia i utrzymana ma być w konwencji czarnego humoru.

Pisarka w jednym z ostatnich wywiadów powiedziała, że czytelniczy sukces Harry'ego Pottera (ponad 450 mln sprzedanych egzemplarzy) dał jej nieograniczoną swobodę literackiego eksperymentowania.

"Casual Vacancy" będzie dostępna w różnych formatach: tradycyjnym książkowym w twardej okładce, w wersji elektronicznej, na płycie CD oraz jako audiobook. Książka nie ukaże się nakładem dotychczasowego wydawcy Harry'ego Pottera - Bloomsbury Publishing, lecz firmy Little, Brown & Co.