Najsłynniejszy autor powieści grozy Stephen King podzielił się ze swoimi czytelnikami wiadomością, na którą czekali od lat. Kontynuacja powieści "Lśnienie" ukaże się już 24 września.

Wrzesień jest najwyraźniej miesiącem, który autor upatrzył sobie, jako idealny dla atmosfery jego książki. W ubiegłym roku King zaprezentował fragmenty powieści "Doctor Sleep", będącej kontynuacją "Lśnienia" podczas spotkania z czytelnikami 23 września. Ponadto jego urodziny również przypadają we wrześniu.

Akcja "Doctor Sleep" obraca się wokół obdarzonego zdolnościami parapsychicznymi Danny'ego Torrence'a, który będzie musiał stawić czoła hordzie wampirów, karmiących się ludzką energią.

Powieść "Lśnienie" ukazała się drukiem w 1977r. i prawa do jej sfilmowania natychmiast zostały zakupione przez wytwórnię Peregrine Productions. Ekranizacja powieści wyreżyserowana przez Stanleya Kubricka z Jackiem Nicholsonem w roli głównej weszła na ekrany kin w 1980r. i podzieliła zarówno krytyków i widzów, jak i fanów prozy Stephena Kinga. Sam autor również wyraził swoją niechęć względem obrazu, zwracając uwagę na zbyt duże rozbieżności między finalną wersją filmu a książkowym pierwowzorem. Po latach podejście do filmu "Lśnienie" zmieniło się diametralnie i dziś uznawany jest on za jeden z najlepszych filmów grozy w historii kina. Sama powieść zaś zyskała miano kultowej.

Stephen King urodził się 21 września 1947 roku. Obdarzony bujną wyobraźnią zaczął spisywać wymyślone przez siebie historyjki już jako kilkuletni chłopiec. Wraz z bratem wydawał autorską gazetkę, którą rozpowszechniał wśród sąsiadów. Pierwszą powieścią autorstwa Kinga, która ukazała się w księgarniach był horror "Carrie", która z miejsca stała się bestsellerem. Kolejne pozycje, które biły rekordy popularności, to m.in.: Miasteczko Salem", "Cmętarz zwieżąt", "To" czy "Misery". Choć sławę przyniosły mu powieści grozy, King nie ogranicza się tylko do tego jednego gatunku. W jego bibliografii znaleźć można powieść "Zielona mila", będącą przykładem "realizmu magicznego" oraz 7-tomowy cykl fantasy "Mroczna wieża". Książki autorstwa Stephena Kinga rozeszły się na świecie w nakładzie ponad 350 milionów egzemplarzy, czyniąc go jednym z najpoczytniejszych pisarzy świata.