Najsłynniejsza singielka świata, Bridget Jones powraca. Autorka perypetii Angielki, nieustannie próbującej zdobyć mężczyznę swego życia, Helen Fielding wyjawiła, że nowa powieść serii ukaże się w 2013 roku.

Fielding zdradziła, że trzeci dziennik Bridget Jones jest już niemal ukończony i trafi na półki księgarń - i jak przewiduje wydawca do torebek milionów kobiet na świecie - dokładnie za 12 miesięcy, w listopadzie 2013 roku.

Chociaż od poprzedniej książki "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" minęło ponad 10 lat, autorka zapowiada, że jej bohaterka wciąż będzie liczyła kalorie, ilość wypitych drinków, czy wypalonych papierosów, ale tym razem dojdą również statystyki otrzymanych smsów oraz liczba znajomych na Facebooku i Twitterze.

"Opisuję Bridget we współczesnych realiach. Wynalazki, jak emaile, smsy, Twitter nie istniały w poprzednich książkach, a teraz wyznaczą nowy rozdział w życiu bohaterki" - zapowiedziała Fielding. Pisarka wyjawiła również, że Bridget Jones wróci również na ekrany kin.

Nie będzie to jednak ekranizacja jej powstającej właśnie książki, a historia oparta o jej felietony sprzed sześciu lat. "Mając na uwadze sukces poprzednich filmów, wszyscy chcą, by najnowszy również przyniósł zyski" - mówi Fielding i dodaje: "Im większa presja, tym więcej zaangażowanych osób, również scenarzystów. Każdy ma coś do powiedzenia."

Popyt na Bridget Jones, mimo upływu lat, nie maleje. Nie tylko rynek księgarski i Hollywood czekają z utęsknieniem na jej powrót, ale upomniał się o nią również Broadway. Helen Fielding sprzedała prawa do przeniesienia pierwszego dziennika Bridget Jones na deski teatru w formie musicalu. "Przygotowanie musicalu wymaga jeszcze więcej czasu, niż zrobienie filmu. Gdy uda się zebrać właściwą ekipę, na pewno powstanie coś ekscytującego" - przekonuje pisarka.

Helen Fielding stworzyła postać Bridget Jones na potrzeby serii felietonów dla gazety "The Independent". Ich popularność zainspirowała wydanie pełnej powieści. Książka "Dziennik Bridget Jones" ukazała się w druku w 1996 r., ale ku zaskoczeniu wydawców bardzo powoli zdobywała uznanie czytelniczek. Dopiero rok po wydaniu książka trafiła na szczyt brytyjskiego zestawienia bestsellerów, gdzie pozostała przez sześć miesięcy. Kontynuacja powieści, "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" trafiła do księgarń w 1999 r. i z miejsca stała się bestsellerem. Obie książki zekranizowano; wcielająca się w postać tytułowej bohaterki Renee Zellweger otrzymała za swoją kreację nominację do Oscara.