Coś muzycznego, kinowego, a może literackiego lub z pogranicza sztuk? Sprawdź nasz cotygodniowy plan ciekawych wydarzeń kulturalnych
Reklama
Noc Grozy i Horrorów w Multikinie. Dzisiaj (21.08) będzie można zobaczyć cztery filmy. Premierowo „Sinister 2”, do tego „Sinister”, „Obecność” i „Annabelle”.

Reklama
Na koniec sierpnia festiwal Wschód Kultury przenosi się do Białegostoku. Wśród koncertów m.in. występ zespołu Kroke. Zagrają do niemego filmu „Benya Krik” z 1926 roku. Szczegółowy program WschodKultury.eu.
Pokazy w ramach Centrum Polskiego Filmu Dokumentalnego. Dziś (21.08) w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie można obejrzeć trzy obrazy Tadeusza Makarczyńskiego z lat 70.: „Praskie pożegnania: Galeria”, „Praskie pożegnania: Album” oraz „Praskie pożegnania: Wielki kram”. Start o godz. 19, wstęp wolny.
25 września w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w stolicy potrójny wernisaż. Nowy sezon otworzą wystawy „Zofia Rydet. Zapis 1978–1990”, Julius Koller, „?” oraz „Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja”.
Wrocławski zespół Neony zagra w stolicy darmowy koncert promujący ich najnowszy krążek „Uniform”. Zaprezentują go w ten piątek w Cudzie Nad Wisłą.
Do niedzieli potrwa kolejna edycja festiwalu Literacki Sopot. W programie spotkania, targi, czytanie i pokazy filmów. Głównymi bohaterami tegorocznej imprezy są Czesi. Więcej na LiterackiSopot.pl.
Trwa Kino.Lato w warszawskim Kino.Labie. W tygodniu (sobota) jamajski film fabularny z muzyką reggae w roli głównej „Nierówna walka” z 1973 roku. Za tydzień „The Rocky Horror Picture Show” Jima Sharmana. Wstęp na pokazy jest wolny.
„What I’ve Done”, „Numb” i „In the End” – m.in. te przeboje zagra w Rybniku amerykański zespół Linkin Park (na zdj.). Koncert na Stadionie Miejskim w najbliższy wtorek. Jako suporty zagrają My Riot oraz The Last Internationale.