Jutro w łódzkim Teatrze Powszechnym startuje Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Będzie można zobaczyć „Broniewskiego” z gdańskiego Teatru Wybrzeże oraz „Wyczerpanych” z warszawskiego Nowego Teatru.
Do 15 marca w Gdańsku można oglądać wystawę „Drogi do wyzwolenia”. Ekspozycja współtworzona przez Muzeum II Wojny Światowej stanęła w Centrum św. Jana. Jej główną część stanowią biografie 16 osób.
Short Waves Festival we Wrocławiu. 12 marca pokaz siedmiu krótkich metraży. Wśród nich animacje, teledyski i dokumenty.
Pokaz filmowy towarzyszący wystawie i spotkanie z reżyserem filmu „America Is Not Ready for This”. W warszawskim Kinie.Lab w najbliższy czwartek projekcja obrazu Karola Radziszewskiego.
Trzeci minifestiwal Mirona Białoszewskiego Miron-Off. W Klubokawiarni Kicia Kocia na warszawskim Grochowie w niedzielę kolejna impreza poświęcona znakomitemu pisarzowi. W programie m.in. czytanie niepublikowanych utworów Białoszewskiego, debata z udziałem Tadeusza Sobolewskiego oraz Sylwii Chutnik i pokaz filmu „Parę osób, mały czas” Andrzeja Barańskiego. Wstęp wolny.
Cztery koncerty formacji Dave’a Lombardo – Philm. Były perkusista Slayera zagra kolejno we Wrocławiu (11.03), w Gdańsku (12.03), Poznaniu (13.03) i Warszawie (14.03).
Premiera najnowszej płyty zespołu Trupa Trupa w Żaku. W sobotę w gdańskim klubie materiał z ich najnowszego albumu „Headache” na żywo. O płycie na stronie 7 „Kultury”.
Po ponad półrocznej nieobecności Maria Peszek wraca na scenę. Już dziś (6 marca) zaśpiewa w sopockim klubie Scena. W niedzielę wystąpi w warszawskiej Stodole.